info@alinovasyon.com.tr   +90 332 355 02 22   +90 542 747 65 49

AL İNOVASYON - PİROLİZ FIRINI MAKİNELERİ - PYROLYSIS MACHINES||

KURUMSAL

Firma Profili

AL İNOVASYON, 2016 yılında doğayla dost bir yaşam sloganıyla yola çıkarak çevre kirliliği ile ilgili ölçüm ve analiz faaliyetlerine başlayan firmamız plastik geri dönüşüm firmaları için büyük sorun teşkil eden elek filtrelerinin temizliği konusuna çözüm bulmak için uzun süre AR-GE çalışmalarını yürüttüğü  Piroliz Fırınını 2019 yılında satışa sunmuştur.
Kalite ve çevre yönetim sistemiyle ürün kalitesinden ödün vermeden farklı sektördeki bir çok firmanın metal ürünlerinin üzerindeki plastikleri temizlemede kullanacağı farklı türdeki temizleme fırınlarını ürün yelpazesine eklemiş bulunmaktadır.

Plastik Geri Dönüşüm ve plastik hammadde üretim faaliyeti gerçekleştiren firmalar için büyük sorun teşkil eden krom eleklerin temizleme işlemi, bir çok işletme tarafından eleklerin yakılmasıyla çözülmeye çalışılmaktadır. Ancak bu durumda başta çevre kirliliği olmak üzere bir çok sorunla karşılaşılmaktadır. Çevre kirliliğinin yanı sıra, elekler yakıldığı zaman yüksek sıcaklıklara maruz kaldığı için kısa sürede deforme olup bozuldukları için kısa ömürlü olurlar ve işletmelere ciddi ekonomik külfet getirirler.

Piroliz fırınlarımız, plastikle kaplı olan krom elekleri, mikro lazer filtreleri, enjeksiyon kalıpları, statik boya askıları, tekstil fabrikalarında kullanılan düzeleri, ekstrüzyon milleri, elektrik bobinaj motorları ve plastikten temizlenmek istenen her türlü metali çevreyi kirletmeden, metalin yapısına zarar vermeden temizlemek için üretilmiştir. Özellikle mikro lazer filtrelerin temizliğinde şekil değişikliğine neden olmadan filtreleri nazikçe temizler. Metal üzerindeki tüm plastiklerin (PP, PE, PET, PVC, HDPE, LDPE vb.) hassas temizliğinde kullanılır.Ayrıca kullanmış olduğunuz filtreler yüksek sıcaklıklara maruz kalmayacağı için 10 kat daha fazla kullanılabilir. Bu da 1 ila 2 yıl içerisinde (Kullandığınız filtre miktarına göre değişmektedir) filtrelerden elde edeceğiniz ekonomik getiriyle elek temizleme makinasının maliyetini karşılayacağınız anlamına gelmektedir.

Piroliz fırınlarımızın en büyük özelliği çevre dostu olmasıdır. Çevre kirliliği sorununu tamamen ortadan kaldırmaktadır. Atık plastikler yakıldığında 1 ton başına yaklaşık 1 ton karbon salınımı olur. Ayrıca dioksin-furan, ağır metaller, PCB gibi kimyasal gazlar da çevreyi kirletmektedir. Bunların hepsi kanserojen, horman bozucu ve hatta ölümcül rahatsızlıklara neden olabiliyor. Ayrıca birçok ülke karbon salınımı konusunda büyük önlemler almakta ve ciddi yaptırımlar uygulamaktadır.

AL İNOVASYON, doğa duyarlılığından ödün vermeden AR-GE çalışmalarına devam etmekte ve ürün yelpazesini yıllar içerisinde arttırmaya devam etmektedir.

“Doğayla savaş halindeyiz, eğer kazanırsak kaybedeceğiz”

-Hubert Reeves

alüminyum profil alüminyum ekstrüzyon profilleri alüminyum korkuluk aksesuarları aluminium profile aluminium extrusion aluminium accessories konya promosyon konya reklam ajansı sodyum bikarbonat potasyum bikarbonat amonyum bikarbonat