Elek Temizleme Fırını

Plastik geri dönüşüm firmaları krom eleklerin üzerindeki plastikleri yakarak temizlemektedir. Bu yüzden yüksek sıcaklıkta ateşle muamele olan krom malzemeden yapılan eleklerin özelliği bozularak korozyona uğradıkları için ömürleri kısadır.
Atık plastikler yakıldığı zaman her 1 tonunda 1 tona yakın karbon salınımı olmaktadır. Ayrıca Dioksin- Furan, Ağır Metaller, PCB gibi kimyasal gazlarda çevreyi kirletmektedir. Bunların hepsi kanserojen, hormon bozucu hatta öldürücü rahatsızlıklara neden olabilmektedir.
piroliz fırınlarının CPO500 modeli özellikle plastik geri dönüşüm firmalarının kullanmış olduğu krom elekleri ve plastik ile kaplanmış her türlü metal aksamın(enjeksiyon memeleri, filtreler, kovanlar, burgu elemanları, roketler vb ) çevreyi kirletmeden nazik şekilde temizlemek için üretilmiştir. Özellikle Mikro lazer filtrelerin temizliğinde filtrelere zarar vermeden, şeklinde bi değişiklik oluşturmadan nazikçe temizler. Metal üzerindeki Tüm plastiklerin nazikçe temizlenmesinde kullanılır, PVC ve floropolimerler hariçtir. Özellikle fimiş süzeklerin deformasyona uğramadan nazikçe temizlenmesini sağlar.


ÇALIŞMA PRENSİBİ
Bu fırın doğal konveksiyon kullanmaktadır. Sıcaklık kontrolü bir PID sıcaklık kontrol sitemi ile yapılır. Bu fırın PLC kontrol sistemi ile çalışmaktadır. Çalışma zamanı ve çalışma sıcaklığı ekrana girilerek ayarlanır.

TEKNİK ÖZELLİKLER